Intencje i ogłoszenia

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

20/04/2024  – 28/04/2024

Kolekta na potrzeby naszej parafii

Sobota – 20.04.2024

Za + Justynę Płoskonkę w 5 rocznicę śmierci

Niedziela – 21.04.2024 -  IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

Za + + Monikę Gwóźdź, rodziców z obu stron

8.30

Za ++ Leopoldynę i Wincentego Szkatułów

10.00

Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą dalsze, opiekę Matki Bożej Fatimskiej dar zdrowia w intencji Mariusza Skorupy z okazji 50 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

11.30

00   Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą dalsze, opiekę Matki Bożej Fatimskiej dar zdrowia  w intencji Sabiny i Bartosza Kaczmarczyków z okazji 25 rocznicy ślubu oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

15.00

Do Ducha Świętego w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich

rodziców i chrzestnych

17.00

W intencji Ilony Luks z okazji 60 rocznicy urodzin z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o właściwe rozeznanie i wypełnienie Woli Bożej w powołaniu oraz o błogosławieństwo Boże i światło Ducha św. dla całej rodziny  (TD)

Poniedziałek – 22.04.2024

Za + Mariana Sobika w rocznicę śmierci i ++ rodziców

1 Za ++ Jadwigę i Jerzego Bernatów

2. Za + Henryka Wala w 4 rocznicę śmierci

Wtorek – 23.04.2024 – Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i Męcz,  Głównego Patrona Polski

7.00

Za ++ Marię Króliczek w 15 rocznicę śmierci męża,  Emila oraz Gertrudę i  Pawła Szewczyków

18:00

1. Za ++ Stefana Sobika w 16 rocznicę śmierci, żonę Rutę, Gertrudę i  Józefa Brzezina

2. Za ++ rodziców Eryka i Elżbietę Klucznioków

Środa – 24.04.2024

Za ++ Edeltrudę i Rajmunda Kurpaników, rodziców i dziadków z obu stron

1. Za ++ Augustyna i Magdalenę Klucznioków

2. Za ++ Eryka, Józefa Skutów w rocznicę śmierci

Czwartek – 25.04.2024 – Święto św. Marka Ewangelisty

W intencji członków Róż Różańcowych, ich rodzin oraz Bogu wiadomej

1. Za ++ Hildegardę Kubicki w 4 rocznicę śmierci, męża Zenobiusza

2. Za + Genowefę Słomkę

Piątek – 26.04.2024

1. Za + Helenę Frank – od sąsiadów i znajomych

2. Za + Henrykę Drabik – od brata Mariana z rodziną

18.00

XXX dniowa za zmarłych: Ryszard Kubik, Regina Kluczniok, Teresa Jaskółka, Halina Pyszny, Krystyna Matuszewska

Sobota – 27.04.2024

1. Za ++  Genowefę i Alojzego Piechów

2. Za + Ryszarda Lisa – od sąsiadów z ul. Konopnickiej

Za + Bronisławę Rachel w 1 rocznicę śmierci

Niedziela – 28.04.2024 – V Niedziela Wielkanocna

Za + Marcina Hanaka w 1 rocznicę śmierci

8.30

Za + Norberta Klucznioka

10.00

Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą dalsze, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dar zdrowia, w intencji Zofii Soroki z okazji 84 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

11.30

W intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3  i ich rodzin w 1 rocznicę

Komunii Św.

15.00

W intencji dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1  i ich rodzin w 1 rocznicę

Komunii Św.

17.00

Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą dalsze, opiekę Matki Bożej Fatimskiej, dar zdrowia  w intencji  Czesławy i Wacława Brózdów z okazji 45 ślubu oraz  Natalii i Grzegorza Brózdów z okazji 5 rocznicy ślubu oraz  o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny ( TD)

21/04/2024

1.

Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, a za tydzień kolekta na remont krypty w Katowicach

2.

Dzisiaj o godz. 16.00 odbędzie się koncert organowy w wykonaniu Franciszka Kaszowskiego – studenta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego  w Katowicach. Wydarzenie to rozpocznie w naszej parafii cykl koncertów pod nazwą „Koncerty u św. Andrzeja Boboli”, dzięki którym będziemy mogli bliżej poznać instrument znajdujący się w naszej świątyni oraz podziwiać jego możliwości. Kolejny z koncertów odbędzie się w dzień odpustu parafialnego.

3.We wtorek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski.
4.

Członków grupy o. Pio zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 16.30 do salek.

5.W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, a o godz. 15.00 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 przeżywać będą 1 rocznicę przyjęcia Komunii świętej.
6.

W czwartek w Święto św. Marka Ewangelisty po porannej Mszy świętej przy krzyżu misyjnym będziemy się modlić o urodzaje i o błogosławieństwo Boże w pracy.

7.

Parafianie, którzy chcieliby włączyć się w organizację dnia dziecka organizowanego 25 maja, mogą przynieść do zakrystii dary dla dzieci. Mogą to być:

nowe, zakupione nagrody rzeczowe, zabawki, słodycze, napoje lub wsparcie materialne. Jeśli ktoś chciałby pomóc przy organizacji tego wydarzenia  prosimy o kontakt z ks. Pawłem.

8.

Rozpoczęły się zapisy do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Rekrutacja trwa do 31 sierpnia. Diecezjan prosimy o modlitwę o nowe powołania do służby Bożej. Szczegółowe informacje i zasady przyjęcia na stronie seminarium.                W sobotę, 27 kwietnia odbędzie się Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym, pod hasłem: „Gdzie iść".  Serdecznie zapraszamy młodzież męską od 15 roku życia.  Szczegółowe informacje na seminaryjnym profilu powołaniowym na Facebooku.

9.

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o tym, co zawiera watykańska deklaracja o godności człowieka i dlaczego to bardzo ważny dokument, a także jak siostra Faustyna modliła się za kapłanów oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha.

10.

Polecamy kolejne wydanie magazynu „Historii Kościoła” w cenie 12,00 w którym przeczytamy m.in. o Maryi – co mówią o Niej źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rósł jej kult w Kościele. Zachęcamy do lektury.