Wpisano 28 May 2014 przez tzygmunt

7.00        Za + Krzysztofa Wernickiego w 1 rocznicę śmierci

8.30        Za ++ Roberta i Otylię Pifczyk i syna Józefa

10.00     Ku czci Św. Urbana w intencji rolników i ich rodzin

11.30                     Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, szczególnie o łaskę zdrowia w intencji Anny Kuś z okazji 80 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

15.00     Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, szczególnie o łaskę zdrowia w intencji Alojzego Popek z okazji 70 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

16.00     Nabożeństwo majowe

17.00     Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, szczególnie o łaskę zdrowia w intencji Ewy Chrustek z okazji 89 rocznicy urodzin oraz o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny (TD)

Poniedziałek – 26.05.2014. – św. Filipa Nereusza – Dzień Matki

8.00        1. Za + Eugeniusza Frysztackiego

2. Za ++ Józefa i Elfrydę Świtała, Pawła i Reginę Buchalik oraz rodziców z obu stron

11.00     W intencji nowożeńców: Sala – Gajewicz

18.00     Za żyjące i zmarłe matki z okazji ich święta

Wtorek – 27.05.2014.

8.00        Za + Juliannę Bombik, męża Franciszka, synów Jana i Józefa oraz wnuków Emila i Józefa

18.00     1. Za + Alojzego Worynę w 25 rocznicę śmierci

2. Za + Tadeusza Badurę

Środa – 28.05.2014.

8.00        Za ++ Ferdynanda i Klarę Jeziorowskich

13.00     W intencji nowożeńców: Oślizlok – Szymaniak

18.00     1. Za ++ Augustyna Kurpanika i żonę Gertrudę

2. Za ++ Henryka Kupnego, rodziców Jadwigę i Konrada oraz rodzeństwo

Czwartek – 29.05.2014. – św. Urszuli Ledóchowskiej

8.00        Za ++ Marię i Emila Króliczek

16.30     Nabożeństwo majowe

17.00     W intencji młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania

Piątek – 30.05.2014. – św. Jana Sarkandra

8.00        Za + Michała Tkocza

17.30     Nabożeństwo majowe

18.00      1. XXX – dniowa za ostatnio zmarłych: Irena Piksa, Małgorzata Piontek, Eryka Tkocz, Ignacy Baranowicz, Maria Skiba, Henryk Szala, Maria Sobieska, Janina Knopik, Łukasz Galikowski, Monika Jurek, Edward Hasa, Jacek Szkup, Irena Bagsik

2. Za + Iwonę Szombara w 6 rocznicę śmierci

3. Za + Stanisława Libudzkiego w 4 rocznicę śmierci

Sobota – 31.05.2014. – Święto Nawiedzenia N. M. P.

8.00        1. Za ++ Stanisława i Elżbietę Śliwka, syna Bernarda, Halinę i Zofię Śliwka

2. Za ++ Ryszarda i Waleskę Kucharczyk, dzieci i rodziców z obu stron

16.00     Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, szczególnie o łaskę zdrowia w intencji Jubilatów z rocznika 1954 w 60 rocznicę urodzin oraz za zmarłe koleżanki i kolegów, a także za zmarłych nauczycieli i księży katechetów

17.30     Nabożeństwo majowe

18.00     Za + Stanisława Plaza w 13 rocznicę śmierci i rodziców z obu stron

Niedziela  –  01.06.2014. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

7.00      Za + Grzegorza Poliwko w 16 rocznicę śmierci

8.30      Za + Iwonę Małgorzatę Onisko w 15 rocznicę śmierci – od dzieci

10.00    Za ++ Małgorzatę i Alojzego Frysztackich, syna Eugeniusza oraz wnuka Piotra Gumułkę

11.30    Za + Stanisława Popiel w 11 rocznicę śmierci

15.00    Do Ducha Św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest, ich rodziców i chrzestnych

16.00    Nieszpory świąteczne

17.00    Za ++ Józefa Dara, rodziców: Dara i Kurpanik, rodzeństwo: Stefanię Kurpanik i sąsiadów z ulic: Brzozowej, Sosnowej i Świerkowej

*****************

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1.    Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Łączymy się w modlitwie z pielgrzymującymi do piekarskiego sanktuarium.

2.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe: dzisiaj o godz. 16.00, a w tygodniu o 17.30.

3.    W poniedziałek o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. za żyjące i zmarłe matki z okazji ich święta.

4.    W poniedziałek, wtorek i środę, przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. dni krzyżowe. W tych dniach o godz. 17.30 zgromadzimy się na modlitwie przy krzyżach: w poniedziałek – na ul. Czereśniowej, we wtorek – na ul. Ks. Pojdy (naprzeciw straży), a w środę – na ul. Polnej. W razie niepogody nabożeństwa odbędą się w kościele.

5.    W czwartek, podczas mszy św. o godz. 17.00, Ks. Abp Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Próba przed tą uroczystością odbędzie się w środę po mszy św. wieczornej w kościele.

6.    Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7.    Wyjazd dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium M. B. Fatimskiej w Turzy Śl. będzie w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

8.    W najnowszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o pielgrzymce papieża Franciszka do Ziemi Świętej, o nieznanych okolicznościach objawień w Lourdes, a także o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w Polsce – mówi nowy Prymas Polski, abp Wojciech Polak. Dzieciom i młodzieży polecamy „Małego Gościa”.

Jezus Chrystus zachęca nas dzisiaj, abyśmy zachowywali Jego przykazania i obiecuje, że ześle nam dar wyjątkowy – Ducha Świętego. Prośmy dzisiaj, abyśmy każdego dnia potrafili dobrze wykorzystywać dary, które daje nam Bóg.

Alleluja!