Wikariusze

 

WIKARIUSZE LESZCZYŃSKIEJ PARAFII

 

 

lp.

 

imię i nazwisko

data

i miejsce urodzenia

data

i miejsce święceń

czas posługi wikariusza

data śmierci, miejsce pochówku

 

1.

 

ks. Emil Święszek

12.04.1915r.

Cieszyn

02.04.

1949r.

Katowice

 

1955-1959

26.04.1979r.

Cieszyn

 

2.

ks. Romuald Waldera, neoprezbiter

22.05.1936r.

Ruda Śląska

21.06.

1959r.

Katowice

 

1959-1961

26.03.1991r.

Ruda Śląska

3.

 

ks. Zygmunt Buchta

 

25.07.1937r.

25.06.

1961r.

Katowice

 

1961-1964

 

 

4.

 

ks. Rudolf Kiera

02.02.1925r.

Wełnowiec

24.06.

1951r.

Katowice

 

1961-1963

01.04.1991r.

Bełk

 

5.

ks. Maksymilian Zachlod, Salezjanin

14.12.1911r.

Chorzów

05.07.

1942r.

Bollengo

 

1962-1965

03.06.1970r.

Katowice

 

6.

ks. Franciszek Lipa, neoprezbiter

31.03.1939r.

Katowice

23.06.

1963r.

Katowice

 

1963-1964

 

 

7.

 

ks. Józef Loska

 

13.03.1934r.

Stare Tarnowice

17.03.

1957r.

Rybna Strzybnica

 

1964-1966

 

 

8.

 

ks. Rudolf Solik

20.09.1934r.

Sucha Góra

26.06.

1960r.

Katowice

 

1964-1967

18.08.2017r.

Sucha Góra

 

9.

 

ks. Stanisław Chwila

 

1937r.

26.06.

1960r.

Katowice

 

1966-1969

07.09.2010r.

Kalety Drutarnia

 

10.

 

ks. Henryk Gajda

04.12.1940r.

Jastrzębie Zdrój

14.06.

1964r.

Katowice

 

1967-1968

25.01.2005r.

Lubecko

 

11.

 

ks. Stanisław Płaza

 

13.11.1936r.

Murcki

06.09.

1959r.

Ruda Śl. Kochłowice

 

1968-1971

 

06.11.1995r.

Wielopole

 

12.

 

ks. Henryk Sajdok

07.07.1938r.

Chełm Śląski

24.06.

1962r.

Katowice

 

1969-1972

21.06.2012r.

Chełm Śląski

13.

o. Piotr Węglarz, Cysters

19.03.1932r.

15.06.

1958r.

1969-1970

14.

o. Stefan Skupień, Misjonarz Świętej Rodziny

 

 

1970-1972

 

15.

 

ks. Jerzy Hojka

19.02.1939r.

Piekary Śląskie

23.06.

1963r.

Katowice

 

1971-1972

09.09.2016r.

Gostynia Śląska

 

16.

 

ks. Henryk Pawlica

09.09.1939r.

Orzesze Zawada

23.06.

1963r.

Katowice

 

1972-1973

11.09.2016r.

Przegędza

17.

ks. Stanisław Michalski

 

 

1972-1974

 

18.

 

ks. Teofil Lenartowicz

06.05.1934r.

Piaski

22.06.

1958r.

Katowice

 

1972

 

 

19.

 

ks. Jan Piwczyk

10.07.1939r.

Dębieńsko

04.06.

1967r.

Katowice

 

1972-1973

 

20.

ks. Wojciech Grzywocz, neoprezbiter

25.03.1948r.

Kochłowice

19.04.

1973r.

Katowice

 

1973-1976

 

21.

 

ks. Paweł Kasza

24.01.1937r.

Tychy

26.06.

1960r.

Katowice

 

1973-1976

06.09.1999r.

Tychy

 

22.

 

ks. Ryszard Mrowiec

01.01.1964r.

Kochłowice

02.06.

1968r.

Katowice

 

1974-1975

 

 

23.

 

ks. Henryk Jończyk

28.06.1947r.

Radzionków

30.03.

1972r.

Katowice

 

1975-1977

 

 

24.

 

ks. Jan Nocoń

30.09.1948r.

Bielszowice

19.04.

1973r.

Katowice

 

1976-1978

 

25.

ks. Henryk Kuczob, neoprezbiter

11.08.1948r.

Dąbrówka Wielka

15.04.

1976r.

Katowice

 

1976-1979

 

26.

 

ks. Henryk Kołodziej

15.01.1942r.

Janów

05.06.

1966r.

Katowice

 

1978-1980

 

27.

 

ks. Czesław Wostal

07.07.1949r.

Dąbrówka Wielka

27.03.

1975r.

Katowice

 

1979-1981

 

 

28.

 

ks. Alojzy Wilkoszyński

 

26.07.1929r.

Roździeń

28.06.

1953r.

Kraków

1953 –

zastępstwo wakacyjne

1980-1987

 

02.10.1997r.

Szopienice

 

29.

ks. Kazimierz Wróbel, neoprezbiter

08.08.1954r.

Mizerów

16.04.

1981r.

Katowice

 

1981-1984

 

30.

ks. Grzegorz Wowra

 

 

1984-1986

31.

 

ks. Andrzej Żmuda

14.05.1955r.

Rybnik

08.04.

1982r.

Katowice

 

1986-1989

 

 

32.

ks. Antoni Kraiński, neoprezbiter

01.09.1961r.

Paniówki

31.01.

1987r.

Katowice

 

1987-1990

 

33.

ks. Marek Paszek, neoprezbiter

12.04.1962r.

Tychy

13.05.

1989r.

Katowice

 

1989-1992

 

34.

 

ks. Henryk Krawczyk

09.04.1958r.

Ruda Śląska Kochłowice

04.04.

1985r.

Katowice

 

1990-1993

 

35.

 

ks. Piotr Buchta, neoprezbiter

 

31.10.1967r.

Pszczyna

16.05.

1992r.

Katowice

 

1992-1995

 

36.

 

ks. Grzegorz Glenc

04.01.1965r.

Rydułtowy

12.05.

1990r.

Katowice

 

1993-1996

 

 

37.

 

ks. Eugeniusz Mura

24.01.1960r.

Rybnik

27.03.

1986r.

Katowice

 

1995-1999

 

38.

 

ks. Eugeniusz Chudek

19.02.1960r.

Żory

27.03.

1986r.

Katowice

 

1996-1997

 

39.

 

ks. Marceli Rabstein

26.05.1968r.

Tarnowskie Góry

15.05.

1993r.

Katowice

 

1997-2000

 

40.

 

ks. Klaudiusz Pauly

03.02.1961r.

Tarnowskie Góry

14.05.

1988r.

Katowice

 

1999-2004

 

41.

 

ks. Eugeniusz Krawczyk

04.01.1963r.

Chorzów

13.05.

1989r.

Katowice

 

2000-2004

 

42.

 

ks. Zbigniew Folcik

09.10.1966r.

Katowice

13.05.

1995r.

Katowice

 

2004-2007

 

43.

 

ks. Adam Zakrzewski

24.02.1967r.

Knurów

15.05.

1993r.

Katowice

 

2004-2007

 

44.

 

ks. Henryk Nowara

26.07.1966r.

Katowice

13.05.

1995r.

Katowice

 

2007-2010

 

45.

 

ks. Paweł Til

08.03.1972r.

Tarnowskie Góry

10.05.

1997r.

Katowice

 

2007-2013

46.

ks. Karol Barciok, neoprezbiter

 

2010r.

2010-2013

 

47.

 

ks. Dariusz Gembała

22.01.1967r.

Mysłowice

13.05.

1995r.

Katowice

 

2013-2018

 

 

48.

ks. Mateusz Drobny, neoprezbiter

29.07.1988r.

Wodzisław Śląski

18.05.

2013r.

Katowice

 

2013-2016

 

49.

ks. Piotr Andrzejak, neoprezbiter

26.06.1989r.

Ruda Śląska

21.05.

2016r.

Katowice

 

2016-2019

 

50.

 

ks. Bartłomiej Dylong

28.01.1980r.

Katowice

14.05.

2005r.

Katowice

 

2018-nadal

 

51.

ks. Łukasz Budniok, neoprezbiter

17.01.1992r.

Mikołów

11.05.

2019r.

Katowice

 

2019-nadal

 

Opracował ks. Marcin Wojtczak

REZYDENCI, LOKALIŚCI – WIKARIUSZE z BEŁKU, ODBYWAJĄCY ZASTĘPSTWA WAKACYJNE, STAŻE DIAKONACKIE, KOMORANCI, ZAPROSZENI DO POMOCY DUSZPASTERSKIEJ

 

(uwzględniając okres przynależności kościoła w Leszczynach do parafii w Bełku w latach 1700-1919)

 

 

lp.

 

imię i nazwisko

data

i miejsce urodzenia

data

i miejsce święceń

urząd

i czas pobytu

data śmierci, miejsce pochówku

 

1.

 

ks. Karol de Fragstein

 

21.09.

1715r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku (…)-1731

 

1731r.

Bełk

 

2.

 

ks. Melchior Opolski, neoprezbiter

04.01.1746r.

Wodzisław Śląski

23.09.

1769r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1770-1771

 

1813r.

Przyszowice

 

3.

 

ks. Zolender

 

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku ok. 1772

 

 

4.

 

ks. Jakub Szyszka

 

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1773-1781

 

 

5.

 

ks. Walenty Waloszek, neoprezbiter

 

18.12.

1773r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1774

 

 

6.

 

ks. Wawrzyniec Urbańczyk

 

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz z Bełku 1775

 

 

7.

 

ks. Antoni Czaja

 

Mikulczyce

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1776

 

 

8.

 

ks. Józef Kukullus

 

Żory

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1781

 

12.05.1801r.

Zakrzów

 

9.

 

ks. Jan Pater

 

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1782

 

 

10.

 

ks. Tomasz Grichtolik, neoprezbiter

 

Pilchowice

20.12.

1788r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1789-1790

 

 

11.

 

ks. Jan Nepomucen Zolondek, neoprezbiter

 

05.05.1767r.

Krapkowice

29.05.

1790r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1790

 

25.12.1836r.

Racibórz

 

12.

 

ks. Jan Barisch, neoprezbiter

 

29.05.

1790r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1790-1792

 

 

13.

 

ks. Józef Czernia

 

1762r.

18.09.

1790r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1792

 

 

14.

 

ks. Józef Ceglarski

 

05.04.

1794r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1795

 

 

15.

 

ks. Izydor Kocjan

 

1766r.

Wojnowice

25.05.

1793r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1796-1800

 

1818r.

 

16.

 

ks. Meisner, neoprezbiter

 

 

1798r.

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1798

 

 

17.

 

ks. Paweł Bargiel, neoprezbiter

 

24.01.1775r.

Żory

20.09.

1800r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1800-1802

 

20.05.1852r.

Sośnicowice

 

18.

 

ks. Andrzej Ploch

 

24.03.

1798r.

Wrocław

wikariusz w Bełku 1800-1802

 

 

19.

 

ks. Józef Stirtz

 

Strzelce Opolskie

24.09.

1796r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1802

 

 

20.

 

ks. Antoni Janiczek

 

Sadów

24.03.

1798r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1803

 

 

21.

 

ks. Jan Krupski

 

Krzyżanowice

24.09.

1803r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1804

 

 

22.

 

ks. Kasper Koczot

 

Gliwice

05.03.

1803r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1805

 

 

23.

 

ks. Franciszek Żyszka, neoprezbiter

 

22.12.

1804r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1805

 

 

24.

 

ks. Jerzy Bańczyk

 

 

 

lokalista

w Leszczynach, wikariusz w Bełku 1805

 

 

25.

 

ks. Andrzej Kroker

 

27.12.

1801r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1807

 

 

26.

 

ks. Franciszek Kretek

14.11.1780r.

Wodzisław Śląski

31.05.

1806r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1807-1808

 

21.01.1811r.

 

27.

 

ks. Tather

 

 

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1809

 

 

28.

 

ks. Marcin Franciszek Stroka

 

10.05.

1807r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1810-1817

 

 

29.

 

ks. Jan Kudera, neoprezbiter

 

18.06.1872r.

Mysłowice

22.06.

1901r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1901-1902

 

19.11.1942r.

Brzezinka

 

30.

 

ks. Józef Matula, neoprezbiter

 

17.07.1875r.

Twardawa

23.06.

1902r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1902-1903

 

12.03.1956r.

Katowice

 

31.

 

ks. Józef Kulig

02.07.1874r.

Stare Siołkowice

21.06.

1899r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1903-1904

 

13.11.1954r.

Panewniki

 

32.

 

ks. Paweł Foik, neoprezbiter

 

09.12.1878r.

Gliwice

21.06.

1904r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1904-1905

 

12.01.1953r.

Olesno

 

33.

 

ks. Franciszek Dzierżon, neoprezbiter

 

06.01.1879r.

23.06.

1905r.

Wrocław

lokalista

w Leszczynach,

wikariusz w Bełku 1905-1911

 

27.04.1924r.

Łubniany

 

34.

ks. Maksymilian Dyrbuś

11.10.1881r.

Piekary Śląskie Szarlej

1914r.

Lwów

komorant

w Leszczynach 1945-1947

17.02.1953r.

Strumień

 

35.

o. Jan Böhm, Salwatorianin

 

Świętochłowice

 

1907r.

komorant

w Leszczynach 1947-1949

 

24.12.1959r.

 

36.

 

ks. Konrad Lubos

30.12.1912r.

Piekary Śląskie

26.01.

1936r.

Kraków

pomoc duszpasterska 1950;1953;1955;

1956;1958;1959

10.05.1999r.

Piekary Śląskie

 

37.

 

ks. Teofil Amrozy

01.04.1904r.

Larysz

23.06.

1929r.

Katowice

komorant

w Leszczynach 1954-1956

30.11.1981r.

Goczałkowice Zdrój

 

38.

 

ks. Józef Skrzypczyk, Salezjanin

 

26.09.1911r.

Bobrowniki Śląskie

 

29.06.

1939r.

Kraków

 

pomoc duszpasterska 1953;1955

 

22.05.1989r.

Kraków

 

39.

 

ks. Stalmach

 

 

pomoc duszpasterska 1955;1956;1957;

1958

 

 

40.

 

ks. Jan Kubica

27.12.1907r.

Godziszka

26.06.

1932r.

Katowice

pomoc duszpasterska

1956;1957;1963

24.12.1975r.

Kryry

 

41.

ks. Emil Kachnicz, Salezjanin

 

1904r.

 

1933r.

pomoc

duszpasterska 1959

15.03.1976r.

Oświęcim

 

42.

O. Maciej Michalski, Franciszkanin, pochodzący z naszej parafii

 

25.01.1935r.

Leszczyny

 

11.05.

1959r.

Panewniki

pomoc duszpasterska 1959;1960;1962;

1963;1965;1971;

1973;1987

 

01.04.1991r.

Panewniki

 

43.

O. Józef Jurczyga, Werbista

21.07.1934r.

Makoszowy

01.02.

1959r.

Pieniężno

pomoc

duszpasterska 1959;1961

23.04.2009r.

Górna Grupa

 

44.

O. Jozafat, Salwatorianin

(ks. Michał Huk)

09.08.1927r.

Krowica

26.06.

1956r.

Kraków

pomoc duszpasterska

1960

11.04.2012r.

Bagno

 

45.

O. Jerzy Miozga, Werbista

13.04.1933r.

Poczółków

29.01.

1961r.

Pieniężno

pomoc

duszpasterska 1962

21.04.2007r.

Papua Nowa Gwinea

 

46.

O. Bolesław Rozmus, Salwatorianin

18.10.1936r.

Wola

21.06.

1963r.

Kraków

pomoc duszpasterska

1964

 

 

47.

O. Henryk Juszczyk, Salezjanin

 

 

pomoc

duszpasterska 1966

 

48.

O. Józef Maksymiuk, Oblat Maryi

Niepokalanej

 

1919r.

 

pomoc duszpasterska

1966

08.05.2004r.

Gdańsk

 

49.

 

ks. Julian Więckowski

 

08.04.1907r.

Barwałd Dolny

29.06.

1933r.

Katowice

pomoc duszpasterska 1967;1968;1969;

1970

 

27.10.1980r.

Lipowiec

 

50.

ks. Franciszek Zając, neoprezbier

8.04.1944r.

Kokoszyce

02.06.

1968r.

Katowice

zastępstwo

wakacyjne 1968

 

 

51.

ks. Henryk Pawełek, pochodzący z naszej

parafii

17.05.1947r.

Leszczyny

30.03.

1972r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1972; 2000

29.06.2006r.

General Pinedo

 

52.

ks. Augustyn

Czarnecki, neoprezbiter

 

19.04.

1973r.

Katowice

zastępstwo

wakacyjne 1973

 

 

53.

ks. Jan Buchta, neoprezbiter

04.02.1949r.

Chełm Śląski

19.04.

1973r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1973

 

 

54.

 

ks. Piotr Winkler, neoprezbiter

 

07.01.1964r.

Wodzisław Śląski

 

13.05.

1989r.

Katowice

 

zastępstwo wakacyjne 1989

 

55.

 

ks. Grzegorz Wiśniewski, pochodzący z naszej parafii

 

04.02.1965r.

Knurów

 

12.05.

1990r.

Katowice

 

zastępstwo wakacyjne, parafianin 1990;1994;2000

 

 

56.

ks. Andrzej Podoluk, neoprezbiter

16.05.1965r.

Niemcza

1991r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1991

 

57.

ks. Wojciech

Szymczak, neoprezbiter

15.06.1968r.

Katowice

14.05.

1994r.

Katowice

zastępstwo

wakacyjne 1994

 

58.

ks. Jarosław Wiśniewski, pochodzący z naszej

parafii

 

27.10.1967r.

19.06.

1993r.

Gliwice

wakacyjna pomoc duszpasterska, parafianin

1994

 

59.

ks. Adam Jureczka, neoprezbiter

21.12.1966r.

Wodzisław Śląski

13.05.

1995r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1995

 

60.

 

ks. Bogdan Wójcik

 

 

15.06.

1991r.

 

wakacyjna pomoc duszpasterska

1995;1996;1998

 

61.

o. Lubomir

Jendykiewicz, Franciszkanin

 

 

wakacyjna pomoc

duszpasterska 1996

 

 

62.

ks. Wojciech Mrochen, neoprezbiter

25.11.1971r.

Knurów

11.05.

1996r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1996

27.05.2016r.

Orzesze

 

63.

 

ks. Marian Wandrasz

29.04.1959r.

Siemianowice Śląskie

04.04.

1985r.

Katowice

wikariusz,

rezydent przez tydzień 1997

16.08.2018r.

Brzeziny Śląskie

 

64.

ks. Grzegorz Sobel, neoprezbiter

 

10.05.

1997r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1997

 

 

65.

ks. Piotr Pytel, neoprezbiter

 

10.05.

1997r.

Katowice

zastępstwo

wakacyjne 1997

 

 

66.

 

o. Konstanty Saternus, Franciszkanin

 

31.07.1936r.

Szopienice

11.05.

1962r.

Panewniki

 

wakacyjna pomoc

duszpasterska 1998;1999

 

13.12.2005r.

Panewniki

 

67.

ks. Adam Pawlaszczyk,

neoprezbiter

 

30.12.1971r.

1998r.

Katowice

zastępstwo wakacyjne

1998

 

 

68.

 

ks. Krystian Wuttke

 

27.12.1931r.

Kostuchna

 

05.06.

1955r.

Katowice

 

wakacyjna pomoc duszpasterska 1998;2000;2001;

2002;

 

07.03.2015r.

Katowice

 

69.

 

o. Boguchwał Orczyk, Franciszkanin

30.08.1962r.

Siemianowice Śląskie

14.05.

1993r.

Panewniki

 

wakacyjna pomoc

duszpasterska 1999;2000

 

 

70.

 

ks. Marcin Wojtczak, pochodzący z naszej parafii

 

30.03.1976r.

Rybnik

 

02.06.

2001r.

Gliwice

wakacyjna pomoc duszpasterska 2001;2012;2014;

2015;2016;2017;

2018;2019

 

 

71.

 

ks. Antoni Bartoszek

10.06.1933r.

Baranowice Śląskie

23.06.

1957r.

Katowice

wakacyjna pomoc

duszpasterska 2003

 

72.

 

ks. Józef Adamczyk

01.01.1940r.

Załęże

05.06.

1966r.

Katowice

wakacyjna pomoc duszpasterska

2004;2005;2006

03.05.2011r.

Dębieńsko

 

73.

 

ks. Roman Imiołczyk

26.10.1957r.

Koszęcin

13.05.

1989r.

Katowice

wakacyjna pomoc

duszpasterska 2004

 

 

74.

 

o. Ernest Ogar, Franciszkanin, pochodzący z naszej parafii

 

 

wakacyjna pomoc duszpasterska, parafianin 2006;2008;2010

2011;2014;2015

2016;

 

75.

o. Jerzy Bzdyl, Oblat Maryi

Niepokalanej

 

Łapanów

1996r.

Obra

pomoc duszpasterska

2007-2014

 

76.

o. Antoni Sowa,

Oblat Maryi Niepokalanej

 

Anieliny

1975r.

Obra

pomoc

duszpasterska 2011

 

77.

 

ks. Arkadiusz Borowski

 

24.05.1976r.

Knurów

10.05.

2003r.

Katowice

wakacyjna pomoc duszpasterska 2014;2015;2017;

2018;2019

 

78.

 

ks. Henryk Morawiec

 

1975r.

Katowice

pomoc duszpasterska

2015-2018

 

79.

 

dk. Łukasz Zagórski

22.11.1991r.

Chorzów

21.05.

2016r.

Katowice

staż

duszpasterski 2016

 

80.

 

dk. Mateusz Pałyz

07.01.1991r.

Pszczyna

13.05.

2017r.

Katowice

staż duszpasterski

2017

 

81.

 

dk. Bartłomiej Cudziło

01.02.1993r.

Knurów

12.05.

2018r.

Katowice

staż

duszpasterski 2018

 

82.

 

ks. Eugeniusz Łabisz

13.07.1958r.

Cieszanów

22.12.

1985r.

Lubaczów

pomoc duszpasterska

2018-2019

 

Opracował ks. Marcin Wojtczak

Kancelaria parafialna
Poniedziałki i Piątki:
8.30 - 11.00 i 16.00 - 18.00
Wtorki, Środy, Czwartki:
16.00 - 18.00
Soboty, Niedziele i święta:
nieczynne
W lipcu i sierpniu
Poniedziałki, Środy i Piątki:
16.00 - 18.00